GLOBAL

Politika a ekonomika     Veda a technika     Filozofia a náboženstvo     Príroda     Naj, naj, naj     Svet
Stavebníctvo     Právo     Lekárstvo     História     Slovenský jazyk     Cudzie jazyky     Všeličo     Home

Máme, čo sme chceli, Turecko začalo púšťať utečencov do EurópyRuské letectvo plošne bombarduje v Sýrii oblasti s civilným obyvateľstvom, a asi milión utečencov sa dáva na útek do Turecka. Turecko sa snažilo tejto situácii predísť vyslaním svojich vojenských jednotiek do Sýrie, kde mali v provincii Idlib chrániť obyvateľstvo pred útokmi Sýrskej armády. Tým chcelo zabrániť návalu utečencov do Turecka. Turecko opakovane žiadalo Európu o pomoc vo svojom úsilí, ale Európa zostáva k jeho žiadostiam hluchá a nemá.Turecko opakovane vyhlasovalo, že ak nebude v jeho silách zabrániť sýrskej armáde v útokoch na posledné útočisko povstalcov, umožní utečencom voľný priechod do Európy. V dobe šírenia koronavírusu z Číny, to môže mať dosť nepredvídateľné dôsledky.

Turecký prezident Erdogan sa pokúša situáciu na danom území stabilizovať - hlavne preto aby mu neutekali milióny utečencov do Turecka. Asadovci sa rozhodli, v naivnej viere, že sú silní, to s pomocou Ruska "poriešiť" obsadením Idlibu. Turecko po "ruskom vzore" s Ukrajinou zasiahlo v prospech povstalcov a mimo materiálnej podpory nasadilo masovo i armádu. Na prekvapenie Erdogana "spojenec" Rusko natvrdo vybombardovalo turecké jednotky a spôsobil mu masívne straty. Natešení Asadovci nelenili a podporení masívnou ruskou pomocou zo vzduchu začali obsadzovať južný Idlib. A mrákavy utečencov utekajúcich pred ruskými bombami sa idú zas valiť do Európy. A hlúpe slovenské chlapiská v krčme chvália rusov ako v Sýrii "dávajú". Tak nám treba, máme čo sme chceli.

Mne osobne je turecký prezident Erdogan veľmi nesympatický a turci tiež, ale to čo robia turci v Sýrii má racionálne jadro, a svojím konaním nás chráni pred mrákavou utečencov. Rusku to vyhovuje, ďalší milión utečencov možno EU nezvládne a rozpadne sa, a sankcie drviace Rusko za okupáciu Krymu, sa skončia. Putin sa už teší, preberie sa Európa k činom? Alebo budeme nečinne čakať a dúfať, že Amerika nás znova zachrani, ako to už musela urobiť v minulosti viac krát.

Nie, pôvodná EU ostane, ale východné členské štáty ak nebudú ochotné prijímať utečencov, sa môžu ocitnúť mimo.

Mimochodom, koronavírus sa už rozšíril do 56 štátov sveta, a keď to začnú prenášať utečenci, nárast sa môže úplne vymknúť spod kontroly.

Neviem čo bude nasledovať, ale rozhodne to bude hodne zaujímavé, utečenci a koronavírus ktorý je momentálne len 30 krát smrtelnejší než bežná chrípka.


Konvoj tureckej armády v Sýrii
Ilustračná fotografia zobrazuje konvoj tureckej armády v Sýrii.
Dátum nasnímania: 12 Február 2018.
Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=r8bRP5wHyf0
Autor: Qasioun News Agency
Licencia fotografie: (CC BY 3.0)

GLOBAL
© Všetky práva vyhradené. All rights reserved